bookmate game
Ліза Барретт

7 1/2 уроків про мозок

Ліза Фельдман Барретт — одна з найвидатніших сучасних психологів, доктор філософії, член Королівського товариства Канади, володарка численних нагород та почесних відзнак, серед яких: нагорода від Американської психологічної асоціації за вагомі досягнення у психології, Pioneer Award від Національного інституту здоров'я за новаторське дослідження емоцій у мозку та Heritage Wall of Fame від Фонду розвитку особистості та соціальної психології. Більшість досліджень Барретт присвячені вивченню природи емоцій та їхньої ролі у повсякденному житті.

Колись давно ми були маленьким шлуночком на паличці, що плавав у морі. Поступово ми еволюціонували і відростили мозок, цей легендарний орган, здатний робити так багато всього дивовижного, а саме мозок

" передбачає (майже) все, що ми робимо
" може впливати на майбутнє та змінювати його
" співпрацювати з іншими мізками
" створювати більше одного типу свідомості
" конструювати відчуття та формувати реальності

Та це далеко не все. Найголовніша суперсила цього органу в тому, що саме він робить нас людьми. І як же це відбувається?
Здається, що ми знаємо про мозок все. Тоді звідки він знає про нас ще більше?
159 printed pages
Have you already read it? How did you like it?
👍👎

Impressions

  b7835744528shared an impression2 years ago
  👍Worth reading

  Наталія Яковенкоshared an impression6 months ago
  👍Worth reading

Quotes

  b6257339840has quoted6 months ago
  Ми не сприймаємо кожну свою думку, кожне почуття щастя, гніву чи страху, кожні обійми, кожну добру справу й кожен удар як поповнення чи витрати нашого метаболічного бюджету, але насправді відбувається саме це.
  margarytakostenkohas quoted9 months ago
  Афект схожий на барометр вашого самопочуття. Згадайте, що ваш мозок постійно веде бюджет вашого тіла. Афект підказує, збалансований ваш бюджет тіла чи під загрозою. В ідеалі еволюція мала б дати вам щось конкретніше, на кшталт застосунку чи смартгодинника, для точної регуляції вашого бюджету тіла. Ви чули б: «Біп! У вас падає рівень глюкози. З’їжте яблуко, а ще краще шматочок шоколаду. І до речі, ви мало спали минулої ночі, тому у вас знижується рівень хімічної сполуки мозку, що називається дофаміном. Випийте велику чашку кави, краще темного обсмаження з краплею вершків, щоб позичити енергію у завтрашнього дня й дотягти до кінця цього». На жаль, афект не такий точний. Він просто говорить вам: «Біп! Вам кепсько».
  margarytakostenkohas quoted9 months ago
  Якщо ви зможете чесно сказати: «Я цілковито не погоджуюсь із цими людьми, але можу зрозуміти, чому вони вважають саме так», ви на крок наблизитеся до менш поляризованого світу.

On the bookshelves

  Bookmate
  Новинки
  • 107
  • 228
  Andrii Pastushenko
  Потім
  • 36
  • 5
  aliceten4
  Father
  • 58
  • 1
  Оленка Олійник
  Полиця
  • 65
  Dasha Mineyeva
  Психология
  • 49
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)