uk
Books
Доріан Лінскі

Міністерство Правди: Біографія роману Джорджа Орвелла «1984»

Доріан Лінскі створив авторитетну, глибоку та неймовірно сучасну «біографію книги». Адже «1984» Дж. Орвелла — це не просто роман; це ключ до розуміння сучасного світу, невичерпна скарбниця ідей і мемів. Досить поглянути на те, як сьогодні все ширше використовуються орвеллівські поняття «Старший Брат», «Поліція думки», «дводумство», «новомова», горезвісна формула «2 + 2 = 5». Лінскі дослідив не тільки коло ідей і подій, що привели Орвелла до створення всесвітньо відомого роману, але і його глибокий і тривалий вплив на світову політику, соціальні відносини і культуру на всіх рівнях — від елітарного до популярного. Месидж, закладений у «1984», із легкістю подолав багато десятиліть: «Не дозволяй цьому статися. Усе залежить від тебе» — і йдеться тут навіть не про тоталітаризм, не про Велику Брехню фашистських і комуністичних утопій, а про «брехню середнього масштабу», яка постійно спотворює реальність у XXI столітті.
445 printed pages

Impressions

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  How did you like the book?

  Sign in or Register

Quotes

  Anastasiia Gafenkohas quoted3 months ago
  Насправді люди хочуть бути добрими,— писав він 1941 року в есе “Мистецтво Доналда Макгілла”,— але не надто добрими і не постійно».
  життєрадіснаhas quoted3 months ago
  Ми живемо у світі, у якому ніхто не вільний, у ­якому навряд чи хтось захищений, у якому майже неможливо бути чесним і залишитися живим.
  b6717936920has quoted4 months ago
  ля тебе людство не має з

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)