Річард Докінз

Ілюзія Бога

Річард Докінз спонукає читача неупереджено поглянути на сенс релігії, не нав’язуючи власної думки, а заохочуючи до самостійних роздумів і висновків. Автор розглядає особливості так званої «ейнштейнівської релігії», за якою Бог — це метафора на позначення загадковості Всесвіту, критикує «гіпотезу про Бога», осмислює, чи дійсно релігія є регулятором моральності, розкриває значення еволюції та природного добору. Кожну свою тезу науковець підкріплює цікавими історичними фактами та посиланнями на достовірні джерела.
529 printed pages

Impressions

  Ulianashared an impressionlast year
  👍Worth reading

  Безперечно чудова книга. Автор в доступній формі пояснює всю термінологію , а після прочитання не залишається і сліду сумнівів. Ідеально підійде тим, хто задумався, проте шукає підтвердження для своїх думок.

  Николай Николаевичshared an impression4 months ago
  👍Worth reading
  🔮Hidden Depths
  💡Learnt A Lot
  🎯Worthwhile
  🚀Unputdownable

  Раджу прочитати цю книгу особливо тим, хто сумнівається, тобто агностикам. Віруючі скоріш за все обійдуть її стороною (як інколи роблять і з усіма іншими книгами), а для атеїстів це буде хороший матеріал для закріплення своїх поглядів та пізнання нового. 10/10

  b1065580913shared an impression3 months ago
  👍Worth reading

Quotes

  zmurmyrhas quoted7 months ago
  По-справжньому доросла людина вважає, що її життя настільки наділене сенсом, багате й чудове, наскільки вона сама зробила його таким. І в нас є всі можливості прожити його чудово. І якщо наука здатна принести втіху нематеріального характеру, то вона також здатна дарувати натхнення.
  Николай Николаевичhas quoted7 months ago
  Папа Іван Павло ІІ створив більше святих, ніж усі його попередники разом узяті за кілька останніх століть. Особ­ливу прихильність він відчував до Діви Марії. Свої політеїстичні нахили він промовисто виказав 1981 року після невдалого замаху на його життя в Римі, коли свій порятунок він пояснив втручанням Матері Божої Фатимської: «Її материнська рука відвела від мене кулю». Дивно тільки, що вона не відвела кулю від нього повністю. Здається, група хірургів, які неперервно оперували його протягом шести годин, також заслужили на визнання; але ж ні, їхніми руками також керувала Мати Божа.
  b4446652846has quoted7 days ago
  «ілюзія». Словник англійської мови видавництва «Penguin» визначає цей стан як «хибне уявлення про дійсність або хибне сприйняття дійсності». Цікаво, що наведений у словнику п

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)