Марк Антонін Аврелій

Розмисли. Наодинці з собою

«Розмисли. Наодинці з собою» — це особисті записи римського імператора Марка Аврелія Антоніна, зроблені ним в 70-і рр. нової ери. Імператор вів щоденник, де розмірковував щодо понять громадянськості, обов'язку, честі, совісті, вірності і справедливості. На сторінках цього надзвичайного документа ми спостерігаємо напружену роботу особистості з опанування філософії стоїків та з практичного розвитку стоїчної традиції. Таким чином, щоденник Марка Аврелія — один з перших в історії людства приклад літератури про самовдосконалення. Тому «Розмисли. Наодинці з собою» Марка Аврелія стали однїєю з найбільш популярних пам'яток світової літератури. Творчість античного філософа і керівника імперії приваблює сучасних читачів мудрими міркуваннями, образністю і часом напрочуд актуальними практичними рекомендаціями.
136 printed pages
Original publication
2020
Have you already read it? How did you like it?
👍👎

Impressions

 • Maxym Sergiyovychshared an impression2 years ago
  👎Give This a Miss

  Переклад лайно, читайте роботу Ростислава Паранько!

 • mr.cat🇺🇦shared an impression2 years ago
  👍Worth reading
  🔮Hidden Depths

Quotes

 • Alyona Balanhas quoted2 years ago
  Якщо хтось може вочевидь довести мені, що я неправильно міркую або дію, то я з радістю змінюся. Бо я шукаю істини, від якої ще ніхто ніколи не зазнав шкоди. Зазнає же шкоди той, хто закляк у своїй омані і невігластві.
 • Alyona Balanhas quoted2 years ago
  Якщо щось тобі не підвладне, то не вирішуй, що воно неможливе для людини взагалі. Але якщо щось можливе для людини і властиве їй, то вважай, що воно доступне і тобі.
 • Alyona Balanhas quoted2 years ago
  Що роблять люди! Своїх сучасників, які живуть разом з ними, вони прославляти не бажають. А самі, тим часом, надзвичайно високо цінують славу у нащадків, яких вони ніколи не бачили і не побачать. Адже це майже те саме, що засмучуватися з приводу того, що предки не складали тобі шану.
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)