bookmate game
uk

Віктор Франкл

Віктор Еміль Франкль — австрійський психіатр, психотерапевт і філософ єврейського походження, творець так званої Третьої Віденської Школи психотерапії.

В основній праці «Людина у пошуках сенсу», що була вперше опублікована у 1946, викладений його екстремальний досвід виживання в концентраційному таборі. Цей досвід став філософсько-емпіричною основою для створення нового методу екзистенціальної психотерапії — логотерапії.

Згідно з логотерапією, рушійною силою людської поведінки є прагнення знайти та реалізувати наявний у зовнішньому світі сенс життя. Одною з ключових саме людських властивостей є воля до сенсу. Пригноблення цієї потреби, яку Франкль називав екзистенціальною фрустрацією, є частою причиною психічних та невротичних розладів особистості — ноогенних розладів. Логотерапія покликана допомагати людині зробити життя — своє минуле, сьогодення, майбутнє — більш осмисленим, тим самим позбавити його від неврозу, який часто породжується відчуттям нісенітниці.
years of life: 26 March 1905 2 September 1997

Quotes

Ann Salatsynskahas quotedlast year
Що більше людина забуває про себе, віддаючись виконанню справи чи коханню до іншої людини, то більш людською вона стає і тим повніше реалізує себе.
b7602215003has quoted2 years ago
жити означає страждати, вижити означає знайти сенс у стражданні.
b9396501456has quotedlast year
Щастя приходить неочікувано, і те саме стосується успіху.

Impressions

isydoruk68535shared an impressionlast year
👍Worth reading

Чудова глибока книга

 • peace of mindshared an impressionlast month
  🔮Hidden Depths
  💡Learnt A Lot
  🎯Worthwhile

  читаючи цю книгу я почала усвідомлювати свій справжній сенс як людини, що можу керувати своїм життям сама, не зважаючи на думки інших.

 • Diana Yatsenkoshared an impression2 months ago
  💡Learnt A Lot
  🎯Worthwhile

  Ця книга виявилася для мене досить складною. Термінологія в другій її частині може дещо затримати темп читання для тих, хто не так часто цікавиться психологією. Та найскладнішим став сам опис "виживання" у таборах. Це перша книга, яку я прочитала з подібною темою. Часто ледве могла стримати сльози.
  Сама ж книга більше підходить саме тим людям, які потрапили у складну життєву ситуацію, і для яких питання "для чого я взагалі живу" повстало надто гостро. Для мене, як для особи, яка ще шукає себе і не зациклюється лише на сенсі існування, книга просто виявилася цікавою.

 • fb2epub
  Drag & drop your files (not more than 5 at once)