bookmate game
uk
Books
Еріх Фромм

Втеча від свободи

Еріх Фромм — видатний німецький філософ і психоаналітик, один із засновників неофройдизму, автор книжки «Мистецтво любові" та ще низки праць, які вважаються класичними у психології. Основоположник психоаналізу Зиґмунд Фройд говорив: «Більшість людей насправді не хочуть свободи, тому що вона передбачає відповідальність, а відповідальність лякає людей». Може, тому втеча від свободи цілком прийнятна для більшості? Еріх Фромм розкриває перед читачем саму суть свободи, чим вона є для сучасної особистості. Чи існує зв’язок між авторитарними режимами та втечею від свободи? Як пояснити той факт, що деякі люди добровільно відмовляються від незалежності, віддаючи перевагу рабству й обираючи конформізм? Чому свобода може спричиняти почуття самотності, страху та безсилля? І чи справді свобода має дві форми — хорошу й погану? Еріх Фромм розглядає феномен свободи і відповідає на ці одвічні питання. Думка, викладена в цій праці, заслуговує на увагу всіх, хто цікавиться людиною та її майбутнім.
320 printed pages
Original publication
2020
Publication year
2020
Have you already read it? How did you like it?
👍👎

Impressions

 • mrivanchaikashared an impression2 years ago
  👍Worth reading

 • Oleg Maslovshared an impression3 years ago
  💡Learnt A Lot
  💤Borrrriiinnng!

 • Alina Yavnashared an impression4 years ago
  👍Worth reading

Quotes

 • mrivanchaikahas quoted3 years ago
  При цьому ми забуваємо, що хоч свобода слова і є визначною перемогою над старими обмеженнями, сучасна людина перебуває в такому стані, що більшість із того, що «вона» думає і висловлює — це те, що думає і говорить решта людей, бо індивід не набув здатності мислити оригінально — тобто думати самому й за себе, адже тільки це надає сенсу вимозі не заважати їй висловлювати власні думки.
 • Dana Hhas quotedlast year
  «Совість» — це наглядач, приставлений до людини нею самою. Совість змушує її діяти відповідно до бажань і цілей, які людина вважає власними, тимчасом як насправді вони є інтеріоризацією зовнішніх соціальних вимог. Совість поганяє її батогом грубо й жорстоко, забороняючи людині радість і щастя, перетворюючи її життя на спокутування якогось таємничого гріха
 • Vitalii Fedynahas quoted3 years ago
  ми нічого так не соромимося, як відмови від себе, а найвищу гордість, найбільше щастя відчуваємо тоді, коли думаємо, говоримо й відчуваємо справді самостійно.

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)