Müjdat Gezen

Yapabilirsin

Türk Tiyatrosu’nun duayen ismi Müjdat Gezen Elma Yayınevi’nden çıkan yeni kitabında üretken ve mutlu bir yaşamın sırlarını paylaşıyor.

Oyuncu, öğretmen, yazar ve fikir insanı Müjdat Gezen, insanın yapamayacağını sandığı şeylerin üzerine giderek yapabildiklerini, kendi yaşamından ve gözlemlediklerinden yola çıkarak Yapabilirsin isimli kitabında anlatıyor. Yaşanmış hikayelerin yanı sıra Müjdat Gezen’in çok özel fikirlerini ve okumaktan keyif aldığı kitaplardan paylaşımları da içeren bu eser; nitelikli, üretken ve mutlu bir yaşam sürmenin olanaklılığını gözler önüne seriyor.

Gezen, “Geçmişte başarısız işler yapmış olabilir insan. Olmalı da. Başarısızlıklar yaşam deneyimleridir. Onlar köpüktür. Geçer gider. Amaç, bu durumdan ders çıkarmayı başarabilmektir. O nedenle geminin gittiği yöne bakacağız. Orada engin malzemeler var” derken, bizleri kendi yolculuğumuzda hep ileriye bakmaya davet ediyor.
94 printed pages

Impressions

  Abdulkadir Bilgilendirmeshared an impression2 years ago
  👍Worth reading

  Akıcı, dili anlaşılır bir kitap. Müjdat Gezen gibi birisiyle oturup hayata dair birşeyler konuşmak isterseniz bu kitabı okumalısınız. Sohbet tadında, kahvenizi, çayınızı yudumlarken okuyup bitirebileceğiniz bir kitap.

  korkmazpelinshared an impression2 years ago
  👍Worth reading
  💡Learnt A Lot
  🎯Worthwhile

  Beni gerçekten mutlu eden bir kitaptı. Çok da güzel yol gösteren bir kitaptı. Teşekkür ederim Müjdat Gezen.

  Ahmet Yandıkshared an impression2 years ago
  👍Worth reading
  😄LOLZ

  Kısa güzel bir kitap olmuş , bir cümlesi beni rahatsız etti , bir ülkede günaydın yerine selamın aleykümler artıyorsa orada düşünmek gerekir demiş , nesi rahatsız etti sayın Müjdat Gezeni merak ettim

Quotes

  bolkan ufukhas quoted2 months ago
  Kendinizi yükseltmek istiyorsanız başka birini yükseltin” derken anlamlı konuşmuş. Gerçekten de öyledir. Başkalarını kötüleyen kişilere iyi gözle bakmazlar. Tolstoy ne güzel söylemiş: “Herkes dünyayı değiştirmeyi düşünüyor. Kimse kendini değiştirmeyi akıl edemiyor
  b9195924515has quotedlast year
  Her türlü kitap talebinizi temsilciliklerimizden,
  www.elmayayinevi.com adresimizden, telefon veya faks aracılığıyla
  yayınevimizden
  Yiğit Efehas quotedlast year
  Sen geminin gittiği yöne bak,
  arkadaki köpükler bir süre sonra durulur.

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)