Sinan Canan

Değişen Beynim

Bu kitap bizzat sizinle, bizimle ilgili…

Anne karnından yaşamımızın sonuna kadar tüm yaşamımızı yönetmek gibi çetin bir işle mükellef o muhteşem et parçasının, yani beyninizin başrolü oynadığı bir macerayı yaşıyoruz hep birlikte.

Bu maceranın adı ise “hayat”…

Bir sinirbilimci olarak, beyin hakkında herkesin bilmesi gerektiğini düşündüğüm işe yarar bilgileri, kendi hayatıma geri dönüp baktığımda gördüklerimle birlikte, meraklısıyla paylaşmak en büyük keyfim. Yüzlerce kez anlatmama rağmen, öğrenmeye ve anlatmaya doyamadığım bu muhteşem meseleyi, bu kez de sayfaların ve kelimelerin izin verdiği ölçüde burada sizlerle paylaşmak niyetindeyim.

[n]Beyin’in bu ilk beyin kitabında inanıyorum ki bizzat kendinizi okuyacak ve bilimsel bilgiden yaşama sevincine açılan nice kapıları keşfetmenin keyfini hissedeceksiniz.

Fakat unutmayın; hiçbir insanoğlu, beyniniz kadar muhteşem bir kitap yazamayacak. Bu sayfalarla birlikte aslında bizzat onu okumaya, onu anlamaya çalışıyoruz…

Türkiye’nin en popüler, en eğlenceli bilim insanlarından biri olan Sinan Canan; gündelik hayatın fazlasıyla içinden olan Değişen Be(y)nim’le, beyine dair aklınıza gelebilecek birçok soruyu sinirbilimlerinin ışığında kolay okunup anlaşılacak bir şekilde ele alıyor ve beyni daha verimli kullanmanın yollarını gösterirken insan hayatına dair tecrübeyle sabit temel düsturlarını da okurlarıyla paylaşıyor.
392 printed pages

Related books

Impressions

  b4682735174shared an impressionlast year
  👍Worth reading

  Akıcı bir kitap. Beynimiz hakkında güzel bilgiler verdiği gibi uyarıcı etkisi var. Gelişmeye değişmeye daha çok çalışıp okumaya teşvik ediyor.

  Yiğit Efeshared an impressionlast year
  👍Worth reading
  🔮Hidden Depths

  Beynin sınırlarını öğrenmek istiyorsan okumalısın..

  Muradovshared an impressionlast year
  💡Learnt A Lot

Quotes

  Vuqar Baxışovhas quoted2 months ago
  Dışarıdaki dünya her neyse, size onu asla doğrudan deneyimleme şansı vermez. Onu duyular aracılığıyla süzer, değiştirir, yeniden kurar ve sizin için bir gerçeklik inşa eder. Beynin yaptığı iş budur.
  b4908682276has quoted4 months ago
  Kimisi de beyni adeta bir “anten” olarak telakki eder ve beynin, evrensel “bilinç” titreşimlerini canlıların gelişmişlik düzeylerine göre algılayabilen bir çeşit dönüştürücü olabileceğini savunur.
  b0638409607has quoted6 months ago
  Anthony Robbins’in yazdığı “İçinizdeki Devi Uyandırın”

On the bookshelves

  Bookmate
  Plaj okumaları
  • 7
  • 9
  Xuraman Memmedova
  Nil
  • 277
  • 6
  uraserdemaksoy
  Hazinem
  • 21
  • 6
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)