bookmate game
uk
Олексій Філановський

Головна маркетингова книга від Олексія Філановського

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
  • Tatyana Yecshenkohas quoted3 years ago
    стадії розвитку ринку.
    Цих стадій усього п’ять: народження, молодість, зрілість, старість, умирання.
  • Tatyana Yecshenkohas quoted3 years ago
    здійснюючи емоційну дію, людина часто схильна раціоналізувати свою поведінку. Тому найуспішнішою комунікаційною маніпуляцією, як і раніше, залишається створення емоційного фону, який говорить клієнту про те, що він «розумний і раціональний покупець».
  • Tatyana Yecshenkohas quoted3 years ago
    Емоції ж формують як довгострокові, так і короткострокові взаємодії. Власне, те, що ми називаємо «брендом», слід було б коректніше охарактеризувати як «емоційний фон», що виникає в покупця в ситуації вибору між декількома схожими продуктами.
  • Tatyana Yecshenkohas quoted3 years ago
    Користуючись продуктом, людина передусім задовольняє свої раціональні потреби. Вона купує хліб, коли голодна, і вудку, коли хоче порибалити. Вона придбає добрива, щоб виростити рясніший урожай, і комбайн, щоб без утрат зібрати вирощене.
    Без ліжка людина не зможе як слід виспатися, без презерватива в неї не буде безпечного сексу (а може, і взагалі ніякого не буде), без машини вона не зможе комфортно пересуватися, а не побачивши новий фільм, не дізнається чудову історію.
    В основі більшості покупок закладено раціональні потреби. Ба більше, навіть тоді, коли купівля здійснюється лише для задоволення емоційних потреб, людина схильна раціоналізувати свою поведінку й знаходити раціональну причину цієї покупки.
    Ось чому раціональна потреба завжди є наріжним каменем, на якому стоїть споживча поведінка. Не задовольнивши раціональні потреби, ви, ймовірніше, не зможете зробити покупця щасливим. Тому, відкривши новий фаст-фуд, ви можете зробити процес покупки найшвидшим, а обслуговування просто ідеальним, але якщо їжа буде несмачною, ви дуже швидко зрозумієте, що базова раціональна потреба — це, звісно ж, їжа. Щоправда, робити цей глибокий висновок вам доведеться вже на руїнах вашого бізнесу.
  • Tatyana Yecshenkohas quoted3 years ago
    Продукт — результат діяльності компанії, представлений на суд публіки. Продукти бувають унікальними, як гра «Ювентуса» чи «Барселони», або масовими, але все ж особливими, як футболки цих самих клубів.
    Продукти можуть бути невідтворювані, як, наприклад, страви в ресторані, позначеному трьома зірками в «Червоному гіді Мішлен», а можуть бути комодітіз [4] — як зерно чи сталеве вальцювання.
    Вони можуть відрізнятися залежно від партії, як, наприклад, вина з сертифікатом АОС [5], а можуть стандартизуватися до такої міри, що ви не зможете відрізнити йогурт одного виробника від йогурту іншого.
    Продукт може бути призначений для всього світу, як, скажімо, операційна система Microsoft Windows, Coca-Сola або соціальна мережа Facebook, а може використовуватися тільки в одному регіоні, як, наприклад, національний костюм.
    Продукт завжди є завершеним твором, який у цей момент компанія в змозі представити споживачеві. Характеристики продукту зазвичай змінюються з часом, причому як у кращий, так і в гірший бік. Продукт — це в будь-якому разі ядро як маркетингової стратегії, так і самої компанії. Саме в продукту закладено найбільше сенсів.
  • Tatyana Yecshenkohas quoted3 years ago
    Будь-яка людина може вплинути на розвиток своєї компанії, будь-яка компанія може вплинути на розвиток «свого» ринку, будь-який ринок може вплинути на розвиток своєї країни і так далі. Однак вплив кожного елемента на систему в цілому істотно обмежений, а інерція системи нерідко перевищує потенціал енергії, яку можуть передати їй окремі компанії.
    Тому нам у більшості випадків доводиться жити в ритмі системи й підкорятися її законам.
  • Tatyana Yecshenkohas quoted3 years ago
    головним і засадничим компанія часто вважає питання «хто ми?» і «куди ми прямуємо?», хоча насправді важливіші зовсім інші питання: «де ми перебуваємо?» і «куди рухається та система, до якої ми включені?».
  • Tatyana Yecshenkohas quoted3 years ago
    вибір маркетингової стратегії має абсолютно відповідати доктрині компанії.
    Обережність і безпека — для компаній зони комфорту.
    Зважена і вирахувана динаміка з чітким аналізом внутрішніх ресурсів і можливостей конкурентів, з помірними ризиками — для компаній з доктриною поступального розвитку.
    Детальне планування з ретельно опрацьованими таймінгом і опорними точками для прийняття рішень про збереження напрямку руху або зміну курсу. Наявність сценаріїв розвитку ситуації, метрик і маркерів, що їх описують. По-справжньому свіжі й сильні рішення та ідеї. Все це — елементи стратегії в межах доктрини домінування.
    Здатність швидко оцінювати ситуацію за мінімальною кількістю ввідних, уміння одночасно бачити кілька напрямків і прогнозувати можливий ефект від перекидання ресурсів — найважливіші властивості маркетингової стратегії компаній із мінливою доктриною.
    Узгоджена з доктриною маркетингова стратегія забезпечує компанії, з одного боку, стійкість, а з іншого — збереження вектора розвитку. Якщо цього дійсно вдається досягти, компанія може дозволити собі набагато більше ступенів свободи, адже її «ядро» чітко окреслено і не містить суперечностей.
    Маркетингова стратегія, що не збігається з доктриною, буде постійно переглядатися, при цьому її локальний «тюнінг» не зможе вирішити жодних проблем, оскільки в «ядрі» все одно збережеться неузгодженість
  • Tatyana Yecshenkohas quoted3 years ago
    Доктрина визначає шлях розвитку компанії. Як уже зазначалося вище, вибір доктрини визначається передусім характером першої особи компанії, а оскільки характери дорослих людей дуже рідко і важко змінюються кардинально, відповідно, не менш важко змінити й доктрину.
    Для успішної роботи компанії доктрина має ретранслюватися на всі підрозділи, інакше колектив буде фактично «розірваний», що призведе до нескінченних конфліктів.
  • Tatyana Yecshenkohas quoted3 years ago
    Існують чотири види доктрин компаній:
    досягнення точки комфорту;
    поступальний розвиток бізнесу;
    прагнення до домінування;
    мінливість і готовність до експансії
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)