tr
Sabahattin Ali

Kürk Mantolu Madonna

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
Şimdiye kadar tesadüf ettiğim insanlardan bir tanesi benim üzerimde belki en büyük tesiri yapmıştır. Aradan aylar geçtiği halde bir türlü bu tesirden kurtulamadım. Ne zaman kendimle baş başa kalsam, Raif Efendi'nin saf yüzü, biraz dünyadan uzak, buna rağmen bir insana tesadüf ettikleri zaman tebessüm etmek isteyen bakışları gözlerimin önünde canlanıyor. Halbuki o hiç de fevkalade bir adam değildi. Hatta pek alelade, hiçbir hususiyeti olmayan, her gün etrafımızda yüzlercesini görüp de bakmadan geçtiğimiz insanlardan biriydi. Hayatının bildiğimiz ve bilmediğimiz taraflarında insana merak verecek bir cihet olmadığı muhakkaktı.
This book is currently unavailable
199 printed pages
Original publication
1943
Publication year
1943

Other versions

Have you already read it? How did you like it?
👍👎

Impressions

  Naz Rzadeh 🇦🇿⚜shared an impression5 years ago
  👍Worth reading
  🔮Hidden Depths
  💡Learnt A Lot
  💞Loved Up
  💧Soppy

  İllerdi bu eser menim kitab refimde oxunmağı gözleyen kitablar içerisinde idi. Bu yaxınlarda özüme söz verdim ki, bu eseri bitirmeliyem. Oxuduqdan sonra gec oxuduğuma göre çox heyfislendim. Çünki menim üçün mükemmel ötesi eser oldu. O qeder tesirlidir ki, ağlamamaq elde deyil. Bir insanın sevgisinin mehv olması heyatının alt üst olmasına getirib çıxarmışdır. Hissizleşmiş,ruhsuzlaşmış veziyyete gelmişdir.
  Mence, hamı oxumalıdır...

  Aziz Tatlidedeshared an impression2 years ago
  👍Worth reading

  Son sayfalara gelindiğinde sadece okumakla kalmıyor. Hissederek bitiriyoruz kitabı. Tezatlık sanatı dikkatle işlenmiş bi kitap. Herkesin bi gün okuması gerekir dediğim kitap bu.

  miragulfemshared an impression5 years ago
  👍Worth reading
  🎯Worthwhile
  🚀Unputdownable
  💧Soppy

  Hem acıyı hem hüznü hem aşkı hem saygıyı hem önyargının gereksizliğini bu incecik kitapta görüyorsunuz. Hızlıca bitmemesi mümkün değil çünkü çok akıcı. Keşkeler, yazıklar havada uçuşurken başka hayatlarda rol alıyor gibi hissediyorsunuz kendinizi. Böyle güçlü bir kalemden ne çıkardı ki başka? Ruhuna saygıyla...

Quotes

  Zeynab Shkhiyevahhas quoted5 years ago
  Birçok şeylere ihtiyacımızı ancak onları görüp tanıdıktan sonra keşfetmez miyiz?..
  Zeynab Shkhiyevahhas quoted5 years ago
  Kendimi bildim bileli, bütün günlerimi, haberim olmadan ve nefsime itiraf etmeden, bir insanı aramakla geçirmiş ve bu yüzden bütün diğer insanlardan kaçmıştım
  Zeynab Shkhiyevahhas quoted5 years ago
  İnsanlar birbirlerini tanımanın ne kadar güç olduğunu bildikleri için bu zahmetli işe teşebbüs etmektense, körler gibi rastgele dolaşmayı ve ancak çarpıştıkça birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olmayı tercih ediyorlar.

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)