uk
Марина Вороніна,Мар’яна Байдак,Ольга Бежук

Українські жінки у горнилі модернізації

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
Історична розвідка про соціальне становище українського жіноцтва від дев’яти дослідниць. • За підтримки Інституту народознавства НАН України • Дослідниці-історики, які спеціалізуються на вивченні минулого українських жінок, розкривають різні сторони процесів модернізації, під впливом яких українкфи ставали такими, якими є тепер. Процеси модернізації стрімко увірвалися у розмірене життя українських жінок кінця ХІХ століття, радикально змінюючи їхні соціальні ролі, повсякденне буття, систему цінностей, світогляд, сфери діяльності. Де були і що робили жінки у вирішальні моменти історії України? Як вели себе під час примусової колективізації? Як переживали нацистських окупантів? Чи боролися з радянською владою у національному підпіллі? Як здолали Голодомор? Що для них означало «бути жінкою» у ті часи? Війна спонукала українок відчути себе громадянками, взявши до рук зброю, стати пліч-о-пліч з чоловіками у боротьбі за нове життя. Але ролі жінок того часу виходили далеко за рамки шаблонного набору «жертва, героїня або зрадниця».
This book is currently unavailable
460 printed pages
Have you already read it? How did you like it?
👍👎

Impressions

  mila_vishared an impression4 years ago
  👎Give This a Miss
  💡Learnt A Lot
  💤Borrrriiinnng!

  Важлива інформація, але подано нудно, на жаль.

  Alla Milinevska Milinevskashared an impression10 months ago
  👍Worth reading

Quotes

  Iryna Shusthas quoted10 months ago
  Загалом, за нормами австрійського законодавства правова дієздатність заміжніх жінок порівняно з неодруженими, вдовами чи розлученими була чи не найбільше обмеженою.
  Сушко Катеринаhas quoted10 months ago
  У деяких подружжях жінки відкрито говорили з чоловіками про власне тіло (наприклад, про зміни під час вагітності), що було нетиповим для укладу українських родин.
  Сушко Катеринаhas quoted10 months ago
  Письменник Осип Маковей у листі сердився на дружину Ольгу, яка багато курила і через це мала проблеми з легенями. Одначасно він не заперечував куріння і надсилав дружині тютюн з інструкціями — як і з чим його змішувати, аби був добрий смак.

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)