Halil Cibran

Kırık Kanatlar

Kavuşamayan her sevgilinin kırıktır kanatları. Bedenin tüm hücrelerinde hissedilen, ruhu saran hazin bir aşk öyküsü. Babasının eski arkadaşının ziyaretine giden genç adamın aşkla değişen hayatı. Verilen söz sebebiyle birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan kalpler. Her şeye rağmen vazgeçilemeyen görüşmeler, gelgitler. Genç yaşta hayatını kaybetmeyi göze alan bir kadın. Sevdiği kadına zarar vermekten çekinen bir adam. Yaşananlara rağmen yitirilmeyen umutlar. Kırık Kanatlar, okurken aşk anlayışınızı yeniden şekillendirecek bir kitap.
Gerçek zarafet; bir kadınla, bir erkeğin ruhları arasındaki ahenkten ortaya çıkan aşktır.Benim ruhum ve Selma'nınki tanıştığımız o gün birbirlerine doğru mu çekilmişlerdi yoksa içimdeki bu hasret mi benim onu dünyanın en güzel kadınıymışçasına görmeme neden olmuştu? Yoksa aslında hiç var olmayan bir şeyden hoşlanmama sebep olan gençlik şarabından mı zehirlenmiştim?
Ya da gençliğim gözlerimi kör etmiş ve gözlerinde parlaklık, dudaklarında tatlılık, biçiminde zarafet hayal etmeme mi neden olmuştu? Yoksa parlaklığı, tatlılığı ve zarafeti gözlerimi açıp aşkın mutluluğunu ve hüznünü görmemi mi sağlamıştı?
115 printed pages

Other versions

Impressions

  Xuraman Memmedovashared an impression2 years ago
  👍Worth reading
  🔮Hidden Depths
  💡Learnt A Lot
  💞Loved Up
  🚀Unputdownable
  🐼Fluffy
  💧Soppy

  Айлянshared an impression2 years ago
  👍Worth reading
  🔮Hidden Depths

  Seher Simsekshared an impression2 years ago
  🔮Hidden Depths

Quotes

  Xuraman Memmedovahas quoted2 years ago
  Doğu’daki dini liderler cömertliklerini kendi varlıklarından vererek göstermezler, tüm uğraşları akrabalarını ve dostlarını güçlü insanlar haline getirmek ve onlara baskıcı bir kimlik kazandırmak içindir. Bir hükümdarın onuru sadece en büyük oğluna miras kalır, oysa dini bir liderin yüceliği kardeşlerine ve yeğenlerine de ulaşır. Bu yüzden Hıristiyanların piskoposları, Müslümanların imamları ve Brahmanların rahipleri avını bir sürü dokunacıyla yakalayıp bir sürü ağzıyla kanını emen deniz canavarı gibidir.
  nurzdmrhas quoted4 years ago
  Kadın hakikatini anlamaya çalışan sadece yazarlar ve şairlerdir, ama bugüne kadar kadının yüreğinde gizli olanları anlayamadılar, çünkü ona cinsiyet perdesinin ardından bakıyor ve dışarıda olanlardan başka bir şey göremiyorlar; ona bir nefret büyüteciyle bakıyor, güçsüzlük ve boyun eğme dışında bir şey görmüyorlar.” dediğini anımsıyorum.
  İnci Kocahas quotedlast year
  Çökmüştüm, gönlüm kırıktı. İnsanların özgür doğsalar bile atalarının koyduğu sıkı kuralların köleleri olacağını, değişmediğini hayal ettiğimiz gök kubbelerinin yarının isteklerine bugünden teslim olduğunu, bugünün isteğine dünden boyun eğdiğini ilk o zaman keşfettim.

On the bookshelves

  şəms.
  Klassika
  • 339
  • 13
  Ayten Abbasova
  Turkish books
  • 27
  • 2
  Damla WA
  ŞAHANEM
  • 8
  • 1
  b5902073728
  Sibel
  • 25
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)