uk
Еріх Фромм

Мати або бути

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
  • b1905240829has quoted3 years ago
    Якщо я — це те, ким я є, а не те, що маю, то ніхто не позбавить мене головного, не загрожуватиме моїй ідентичності. Мій центр — у мені
  • Anzhela Guzhas quoted2 years ago
    Шлях діяти — це бути.
    Лао-Цзи
  • b1052436192has quoted3 years ago
    Усе живе існує тільки в тому разі, якщо чимось стає; воно може існувати лише якщо змінюється. Зміни й зростання — невід’ємні частини процесу життя.
  • b1052436192has quoted3 years ago
    Ті, хто має, покладаються на свій «капітал», а ті, хто є, — на сам факт власного існування і на те, що якщо їм стане мужності відпустити ситуацію й реагувати на неї, то з’явиться щось нове.
  • b1052436192has quoted3 years ago
    Суспільства, де не існує егоїзму, самозакоханості й жадібності, вважалися «примітивними», а про їхніх членів казали, що вони «як діти». Люди відмовлялися визнавати, що ці риси, які сформували промислове суспільство, є не природними поривами, а наслідками соціальних умов.
  • b5740283786has quoted2 months ago
    Віра в модусі володіння — це милиця для тих, хто бажає певності, хто хоче отримати відповідь на життя, не наважуючись шукати її самостійно.
  • b5740283786has quoted2 months ago
    Дійсно, хто ж не обере певність, якщо заради неї можна пожертвувати лише незалежністю?
  • b5740283786has quoted2 months ago
    За словами Маркса, людині потрібно знищити ілюзії, щоб створити умови, за яких необхідність в ілюзіях відпадає.
  • Ілля Вольськийhas quoted5 months ago
    Альберт Швейцер звернувся до світу з такими словами: «Маємо подивитися в очі цій ситуації. […] Людина стала надлюдиною. […] Але надлюдина з надлюдською силою не піднялася на надлюдський рівень мислення. У міру того як її сила зростає, вона стає дедалі біднішою. […] Наше сумління має бути вражене тим, що ми стаємо менш людяними тією мірою, якою виростаємо до надлюдей».
  • Yulia Yurchakhas quotedlast year
    Коли жива людина зводиться до числа, то справжній бюрократ здатен скоїти акт нелюдської жорстокості — і рухатиме ним не співмірна його вчинкам жорстокість: він просто не відчуває людських зв’язків з тими, чия доля залежить від нього. Хоча ці люди менш мерзенні, ніж садисти, але бюрократи більш небезпечні, тому що в них немає навіть конфлікту між совістю та обов’язком: їхня совість саме й полягає в тому, щоб виконувати обов’язок; люди як об’єкти співчуття, співпереживання для них не існують
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)