bookmate game
uk

Марі Кондо

Авторка бестселерів New York Times, яка ввійшла до списку 100 найвпливовіших людей. Вона винайшла оригінальний «метод КонМарі» для наведення ладу в житті та будинку.
years of life: 1985 present

Quotes

Артем Кисляковhas quotedlast year
Прибирання дає помітні результати. Прибирання ніколи не обманює. Істинний секрет успіху полягає ось у чому: якщо прибирати все за один раз, а не потроху, ви можете кардинально змінити свій спосіб мислення. У результаті така глибока зміна вплине на ваш емоційний стан і на життєві звички. Мої клієнти не беруть собі за правило прибирати поступово. Усі вони позбулися безладу з того часу, як розпочали марафон прибирання. Із таким підходом ви уникнете «ефекту зворотної дії».
Якщо люди повертаються до безладу, у такій ситуації винні не їхні кімнати чи речі, а спосіб мислення. Навіть якщо вони спочатку відчувають натхнення, то потім мотивація починає згасати, а їхні зусилля зводяться нанівець. Головна причина полягає в тому, що вони не бачать чи не відчувають результату. Саме тому успіх залежить від можливості одразу ж відчути реальний ефект.
Якщо ви застосовуєте правильний метод і зосереджуєте всі свої зусилля на спробах позбутися непотребу раз і назавжди за короткий період часу, ви побачите миттєвий результат, що надихатиме вас підтримувати порядок вдома. Усі, хто проходить через цей процес, ким би вони не були, дають собі клятву ніколи не повертатися до безладу знову.
Артем Кисляковhas quotedlast year
Багато людей дивуються, що такий начебто практичний підхід насправді є поширеною пасткою. Суть проблеми полягає в тому, що люди часто зберігають речі одного виду в різних місцях. Коли ми прибираємо кожну кімнату окремо, ми не помічаємо, що повторюємо ту саму роботу в різних місцях, і замикаємося у безперервному колі прибирання. Аби уникнути його, я рекомендую здійснювати прибирання за категоріями. Наприклад, замість того, щоб вирішувати, яку кімнату сьогодні прибрати, поставте за мету, як-от: «Сьогодні одяг, завтра книжки». Однією з головних причин, чому стільком із нас не вдавалося успішно прибрати дім, є те, що ми зберігаємо надто багато речей. Такий надлишок є результатом того, що ми просто не знаємо, скільки речей зберігається в нашому домі. Якщо зберігати однотипні речі по всьому дому й прибирати за один раз лише одне місце, ми ніколи не охопимо всього об’єму й тому прибирання триватиме вічно. Аби уникнути такої негативної спіралі, прибирайте за категоріями, а не за місцем розташування.
Артем Кисляковhas quotedlast year
Дотримуючись такого підходу, ми можемо поділити людей, які не вміють підтримувати порядок, на три групи: ті, які не можуть викинути речі; ті, які не вміють ставити речі на місце; і ті, які об’єднують риси двох перших груп. Дивлячись на своїх клієнтів, я зрозуміла, що 90 відсотків з них належать до третьої групи – люди, які не вміють викидати речі чи ставити їх на місце. Решту 10 відсотків становлять люди, які не ставлять речі на місце. Я ще не зустрічала людей, які б повністю репрезентували перший тип, мабуть, через те, що в тих, хто не викидає речей, накопичується стільки непотребу, що він переповнює увесь простір.

Impressions

Артем Кисляковshared an impressionlast year
🎯Worthwhile
👍Worth reading

Те що нас оточує ззовні - відображення нашого внутрішнього світу. Автор пропонує кілька дієвих порад, як позбутися мотлоху в оселі та в голові.

 • unavailable
 • Настасья Гёрлченкоshared an impression2 years ago
  🔮Hidden Depths
  💡Learnt A Lot
  🎯Worthwhile
  👍Worth reading

  дізналась багато нового, однозначно раджу!

 • tkachukmrhshared an impression8 months ago
  fb2epub
  Drag & drop your files (not more than 5 at once)