Battaniye Altı Keyfi

Bookmate
6Books64Followers
Havalar soğuyunca yapılacak en güzel şeylerden biri battaniyenin altına girip camdan dışarıyı seyretmek, bir de bir şeyler okumaktır ya hani, bu derleme tam da içinizi ısıtacak cinsten.
  Bookmateadded a book to the bookshelfBattaniye Altı Keyfi2 years ago
  Mecnun ki âşıklık makamlarını bir bir yaşıyordu. Pişiyordu yavaş yavaş… Her geçen gün biraz daha değişiyordu. Kurtuluyordu emanet bedenden. Ruhu eski zaman bilgeleri gibi uzaklaşıyordu arzulu cismaniyetten… Ve Mecnun şimdilik Leylâ faslıyla sınanıyordu.
  Neylesin ki, Leylâ hâlâ onun dünyada vazgeçemediği tek varlıktı. Leylâ birkaç yudum suydu içtiği. Leylâ birkaç lokma azıktı yediği. Fikrinde gene o, zikrinde gene o…
  Hayalinde Leylâ…
  Düşünde Leylâ…
 • unavailable
 • Bookmateadded a book to the bookshelfBattaniye Altı Keyfi2 years ago
  Cesur ve dürüst hırsız Arsen Lüpen'in tek istediği, dostları Vaucheray ve Gilbert'ı ölümden kurtarmaktır. Bu yolda önüne çıkan tüm engelleri aşmaya kararlı olan Lüpen, kendini gizemli bir olayın ortasında bulur. Dostlarını kurtarmak isterken acaba kendisini koruyabilecek midir? Basit bir hırsızlık olayından polis teşkilatı, milletvekilleri ve Napolyon'un gizli cemiyetine dek uzanan bu zorlu macerada elbette Lüpen'in de söyleyecek sözü vardır.
 • Bookmateadded a book to the bookshelfBattaniye Altı Keyfi2 years ago
  Doktor Watson, eski bir arkadaşının yardımıyla tanıştığı Sherlock Holmes’la Baker Sokağı’ndaki bir daireyi paylaşmayı kabul etmiştir. Fakat Holmes’un tuhaf huyları ve belirli bir mesleğinin olmaması, Watson’ın kafasında bir takım soru işaretleri uyandırır. Brixtone Sokağı’ndaki boş bir evde, korkunç bir cesedin bulunmasıyla, kafasındaki tüm bu soruların cevabını alacaktır.
 • Bookmateadded a book to the bookshelfBattaniye Altı Keyfi2 years ago
  Fakir bir çocuk olan Pip küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiş, ablasıyla birlikte yaşamaktadır. Bir gün mezarlıkta kaçak bir mahkûmla karşılaşır ve ablasının mutfağından aşırdığı yiyeceklerle bu adama yardım eder. Kaçak mahkûm, Pip'in yardımlarını asla unutmayacaktır.
 • Bookmateadded a book to the bookshelfBattaniye Altı Keyfi2 years ago
  Artık bu hayatta çok az bir vakti kalan genç adam, sevgilisi Marie'ye, "benimle ölür müsün?" diyor. Siz olsanız böyle bir durumda ne yapardınız?
 • Bookmateadded a book to the bookshelfBattaniye Altı Keyfi2 years ago
  İstanbul'un kaç yüzü var? Ve bu yüzler ne zaman size görünür, kaybolurlar?
  Ayşe Tatlıcı, İstanbul'un bu yüzlerini görmek için şehrin keyfini, lezzet ve zevklerini bir kenara bırakıp kişiye özel İstanbul Gözlüğü'nü takarak insanlar, hayvanlar ve hikayeler arasında bir yolculuk yaptı. İstanbul Yüzleri ona tek tek göründüğünde gözlemledikleri yerine hissettiklerini kaleme döktü. Kalbi, bu yüzlerin görünümlerine daha fazla dayanamayacaktı ki bunu yapmayı kesti ve bu kitap da böylece bitmiş oldu…
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)