bookmate game
uk
Сергей Плохий

Козацький міф

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
 • b1752879842has quoted9 months ago
  1593 році, перебуваючи на службі у князя Костянтина Острозького, Наливайко брав участь у придушенні повстання ще одного козацького ватажка Кшиштофа Косинського. Наступного року за домовленістю з Острозьким Наливайко очолив бунт козаків і селян, намагаючись відвести їх від маєтків свого патрона і спрямувати їхню лють і руйнівну енергію проти ворогів князя.
 • b1752879842has quoted9 months ago
  На відміну від решти соціальних, релігійних та етнічних груп у Російській і багатьох інших імперіях, старшинські нащадки були переконані (і «Історія русів» служила найкращим підтвердженням цьому переконанню), що вони не завойовані підданці, а повноцінні члени домінантної імперської нації, мало того — найбільш давній, справжній і центральний її елемент.

  18-19 ст

 • b1752879842has quoted9 months ago
  Нації не заступають імперії за один день. Їх мислять і формують у рамках, заданих імперіями, тому важливо розглядати розвиток національних ідей і міфологій у цьому історичному контексті.
 • b1752879842has quoted9 months ago
  Особливо корисним мені здалося те, що в нових дослідженнях підкреслюється той простий факт, що національні ідеології не формуються у вакуумі, а виростають з політичного й ідеологічного контексту імперій.
 • b1752879842has quoted9 months ago
  На мою думку, «Історія русів» була не свідомим маніфестом російсько-української єдності чи раннього українського націоналізму (саме такі протилежні інтерпретації висунула модерна історична наука), а спробою нащадків козацької старшини виторгувати для себе найвигідніші умови входження в імперію.
 • skripnikvohahas quoted3 years ago
  Цих вояків у барвистих одностроях набирали на степовому прикордонні Російської імперії.
 • Taras Parkhomenkohas quoted5 years ago
  керувалися принципами військової демократії і прямого представництва. Вибирала, знімала й карала урядників козацька рада.
 • Taras Parkhomenkohas quoted5 years ago
  що національні ідеології не формуються у вакуумі, а виростають з політичного й ідеологічного контексту імперій.
 • Taras Parkhomenkohas quoted5 years ago
  Найближча паралель до української / малоросійської ситуації в Російській імперії — це роль шотландців у формуванні й експансії Британської імперії.
 • Taras Parkhomenkohas quoted5 years ago
  Але у ХVІІІ і в перші десятиліття ХІХ століття поняття «Малоросія» стосувалося переважно Лівобережжя — території Гетьманату, автономної козацької держави, яка проіснувала трохи більше століття і була ліквідована Катериною ІІ в 1760-х роках.
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)