bookmate game
tr
Franz Kafka

Taşrada Düğün Hazırlıkları

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
Max Brodun tarihlendirmesine göre, Taşrada Düğün Hazırlıkları Kafkanın yazdığı ilk eserlerden biridir. Brod, Kafkanın el yazısında kullandığı Gotik ve Latin harflerden yola çıkarak, Taşrada Düğün Hazırlıklarının 1907–1908 arasında yazıldığını tahmin etmektedir. Taşrada Düğün hazırlıkları, üç ayrı el yazması metninden ibarettir. Kafkanın olasılıkla büyük bir romana başladığı ama sonradan vazgeçtiği anlaşılıyor. Bu dönem, Kafkanın Assicurazioni Generali sigorta şirketinden ayrılıp Bohemya Krallığı İşçi Kaza Sigortası adlı devlet kurumuna geçtiği günlere denk geliyor. Kafka, iş değiştirme ve yoğun çalışma ortamı içinde yazdığı romandan uzaklaşmış olmalıdır.
This book is currently unavailable
69 printed pages
Have you already read it? How did you like it?
👍👎

Quotes

  Ertan Kokerhas quoted5 years ago
  TAŞRADA DÜĞÜN HAZIRLIKLARI
  Altıkırkbeş notu:
  Max Brod’un tarihlendirmesine göre, Taşrada Düğün Hazırlıkları Kafka’nın yazdığı ilk eserlerden biridir. Brod, Kafka’nın elyazısında kullandığı Gotik ve Latin harflerden yola çıkarak, Taşrada Düğün Hazırlıkları’nın 1907-1908 arasında yazıldığını tahmin etmektedir. Taşrada Düğün Hazırlıkları, üç ayrı elyazması metinden ibarettir. Kafka’nın olasılıkla büyük bir romana başladığı ama sonradan vazgeçtiği anlaşılıyor. Bu dönem, Kafka’nın Assicurazioni Generali sigorta şirketinden ayrılıp Bohemya Krallığı İşçi Kaza Sigortası adlı devlet kurumuna geçtiği günlere denk geliyor. Kafka, iş değiştirme ve yoğun çalışma ortamı içinde, yazdığı romandan uzaklaşmış olmalıdır.
  İlk elyazmasında Gotik harfler kullanılmış, sayfalar 1’den 58’e dek numaralandırılmıştır; arada bazı sayfalar, metinde de gösterildiği üzere, eksiktir. Daha sonra 1’den 16’ya dek ilerleyen, yine

On the bookshelves

  Hatice Duman
  Franz Kafka
  • 11
  • 387
  fdemir783
  Kafka
  • 12
  • 1
  b0468551451
  Güzeldi
  • 22
  Yağmur Oktay
  Gizli hazine
  • 20
  Sami Kucukavci
  Franz Kafka
  • 15
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)