tr
Books
Serhat Yabancı

Unutmak mı? Affetmek mi

Biz, söylediği yalanı değil, bizi küçümseyip inandırmaya çalışmasını affedemeyiz. Ya haklı olmayı seçin ya da mutlu olmayı. Pozitif bakarsan mutlu, gerçekçi bakarsan güçlü olursun. Bazı şeyleri hak ettiğimiz için değil, çözüm bulamadığımız için yaşarız. Eski sevgilisi ile arkadaş olmakta ısrar eden kişi ya yaralıdır ya da yalnızdır.
Sağlıklı ilişki istiyorsak şuna karar vermeliyiz. Ya güvenli ama orta düzey bir duygusallık yada heyecanlı ama güvensiz bir ilişki. İstediğiniz olmadığında, yaptıklarınız aklınıza geliyorsa, yaptıklarınız istedikleriniz içindir. Doğru insanı seçmek, doğru hayatı seçmek gibidir. Aksi takdirde başkasının hayatını yaşamak zorunda kalırsın.
Erkek üzüldüğünde acıtır, kadın üzüldüğünde acındırır. Affeden kişi affedip edemeyeceği konusunda kendisine şans verir. Sahip olmak mutlu etmez, ait olmak mutlu eder Kendisinden çok çabuk vazgeçebilen, başkasından çok zor vazgeçebilir. Hiç kimse kendisini vazgeçilmez veya son şans olarak size dayatamaz. Kendin olamadığın yer, kendinin olmaması gereken yerdir. Kadın sorun konuşurken rahatlar, erkek ise strese girer. Yanlış Bir İlişkinin Başlama Nedeni İle Bitiş Nedeni Aynıdır.
Eğer çocuk sahibi olmak için evleniyorsanız, ilerde o çocuğun psikolojisini korumak için boşanırsınız. Eğer para için evlendiyseniz, doyum sağladığınız ya da doyum alamadığınız için boşanırsınız. Kısaca, hangi amaç sizi ilişkide evlenmeye sürüklüyorsa, o amaç sizin ilişkinizin geleceğini belirler. O halde amaç yanlış ise, ileri ki süreçte kısmi de olsa evliliğin ya da ilişkinin geleceği hakkında bilgi sahibi olabiliriz.
276 printed pages

Impressions

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  How did you like the book?

  Sign in or Register

Quotes

  didemcafehas quoted9 months ago
  Ayrıca unutmamalıyız ki hisler kanıt olamaz. Hislerden yola çıkmak, bizi gerçeğe değil, kehanetimize sürükler.
  Yani kaygımızın temel nedenlerinden biri, gerçeklikler üzerinden değil de duygularımızı ve kendi yarattığımız düşünceleri kanıt saymamız yüzündendir
  didemcafehas quoted9 months ago
  Yalnızlaşan veya sadece bir tek musluğa mahkûm kalan bireylerin hem daha çok talep kâr oldukları hem de aşırı bir kaybetme kaygısı yaşadıkları fark edilir
  didemcafehas quoted9 months ago
  Yaşamınızda mutlu olmak için çoğu şeyi siz yapıyorsanız, başkasından az şey beklersiniz. Eğer çok şey bekliyorsanız,
  az şeyi yapıyorsunuz.

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)