tr
Books
Tevfik Uyar

Galaktik Tiyatro

Entropol Kitap’ın ilk yayını olan Galaktik Tiyatro, bilim ve bilimkurgu yazarı Tevfik Uyar’ın ikisi ödüllü altı öyküsünü içeriyor. Bu öykülerden her birisi gelecekte, alternatif tarihte ya da apokaliptik bir atmosferde kurgusal bir dünya inşa etmenin yanısıra, onun içindeki insanların duygu ve düşünce dünyalarını da ele alıyor, her durum ve koşula uyum sağlayan bu tuhaf canlıdan bahsetmeyi de ihmal etmiyor.
“Tevfik Uyar’ın yazdığı “Fırıldak” adlı öykü bir uzaylı istilasını arka planına alan, aşk ve dostluk gibi insani halleri etkili bir biçimde kullanan, bir grup insan arasındaki karmaşık ilişkiyi tekinsiz, post-apokaliptik bir atmosfere ustalıkla yerleştiriyor.”
Türkiye Bilişim Derneği Öykü Yarışması Jürisi
“Bilimkurguda kararında aksiyon, derinliği tutturulmuş drama arayanlar ve bu anlatımı da mizahi bir dille tamamlayan yazını seviyorsanız, bu öyküler tam da size göre.”
Özgün Muti, Fabilog
143 printed pages

Impressions

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  How did you like the book?

  Sign in or Register

Quotes

  Gizem Kavakhas quoted2 years ago
  edeceğimizi bize öğretmemişlerdi. İnsanın kelimeleri bırakması için onlardan daha iyisine sahip olması gerekirdi. Daha gelişmiş bir dile... Bu dilin imkanları mevcut dilden çok daha fazla olmalıydı ve çok daha fazlasını ifade etmeliydi... Demek ki bu dil telepati idi. İnsanlar kelimeler yerine birbirlerine bilgi ve duyguları hisler olarak aktaracaklardı direk. Buna neden ihtiyaç duyulmuştu ki?
  Gizem Kavakhas quoted2 years ago
  Yapılan her ihanetin, her pis işin, her şakanın, asla inkar ve infaz edilemeyecek masum bir açıklaması vardır.
  Gizem Kavakhas quoted2 years ago
  Ahize, olgunlaşmasına rağmen dalından düşemeyen bir meyve gibiydi avucumda.

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)