bookmate game
Елізабет Колберт

Шосте вимирання: неприродна історія

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
  • Алёна Хаджиhas quoted2 months ago
    Припущення, що тварини могли за потреби змінювати тип будови свого тіла, Кюв’є визнав абсурдним. Він висміяв думку про те, що «качки завдяки зануренню стали щуками; щуки, потрапивши на суходіл, перетворилися на качок; курям, які шукали їжу на берегах водойм і намагалися не замочити стегна, вдалося так добре подовжити свої ноги, що вони стали чаплями або лелеками». Він виявив те, що, на його думку, було в колекції мумій остаточним аргументом на заперечення трансформізму.
  • Алёна Хаджиhas quoted2 months ago
    не було жодного процесу, який, на його думку, здатен був повністю зруйнувати вид. (Цікаво, що єдиним винятком він вважав людство, яке, як допускав Ламарк, могло знищити деякі великі й повільно відтворювані види тварин).
  • Алёна Хаджиhas quoted2 months ago
    Цікаво, що таким само шляхом він прийшов до відкриття явища вимирання, що зробило еволюцію, на його погляд, безглуздою і так само малоймовірною, як і левітація.
  • Алёна Хаджиhas quoted2 months ago
    Мері Еннінґ40, виявила особливо дивовижний зразок. Череп істоти, знайдений у вапнякових скелях графства Дорсет, мав довжину майже 1,2 метра і щелепу у формі ножиць. Її очниці, аномально великі, були покриті кістяними пластинками.
  • Алёна Хаджиhas quoted2 months ago
    перші роки XIX століття колекціонування скам’янілостей набуло такої популярності серед вищих класів, що почали виникати цілком нові спеціальності.
  • Алёна Хаджиhas quoted2 months ago
    «Чи не є Кюв’є найбільшим поетом нашого століття?» — запитував Оноре де Бальзак.
  • Алёна Хаджиhas quoted3 months ago
    хобот, який є анатомічною зміною в ділянці морди, що є справді незвичайним, формувався незалежно п’ять разів. Двічі — вже дивно. А це відбувалося п’ять разів, і всі випадки — незалежно один від одного!
  • Алёна Хаджиhas quoted3 months ago
    Зоологія має бути вдячна анатомії за це цікаве відкриття
  • Алёна Хаджиhas quoted3 months ago
    Кюв’є — неоднозначна постать в історії науки. Він значно випередив своїх сучасників, але водночас стримував багатьох із них; він був привабливим і відразливим, провидцем і реакціонером. Більшість його ідей критикували до середини XIX століття. Утім сучасні відкриття, як правило, підтверджують ті його теорії, що піддавалися найбільшому засудженню, тож, багато в чому трагічне бачення Кюв’є історії Землі виявилося пророчим.
  • Алёна Хаджиhas quoted5 months ago
    У ХVIII столітті кістки мамута в дедалі більшій кількості надходили до Європи з Сибіру. Їх теж втиснули в систему. Ці кістки значною мірою були подібні до кісток слонів, а оскільки в тогочасній Росії слонів не було, вирішили, що вони належали тваринам, вимитим на північ великою повінню, описаною в Книзі Буття.
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)