Turgay Keskin

Hızlı Okuma

Atom ve Uzay Çağı’nı geçtik. Artık Bilgi Çağı’nın günlük baza kadar inmiş hızlı değişim süreçlerine şa­hit oluyoruz. Eskiden icat edilen bir şey, edinilen bilgi, uzun süreler aynı kalırdı; muhafaza edilirdi.

Şimdiler­de ise yeni çıkan teknolojik bir ürün, birkaç aya kalma­dan demode olmaya başlıyor ve hatta yeni bir ürün çıktığında, onun bir sonraki versiyonu da neredeyse hazır bir halde piya­saya çıkmak için bekliyor. Bil­gi de, bu değişim sürecinin ve hızının etkilerine maruz kal­makta.

Artık, internet ve diji­tal ortamlar vasıtasıyla bilgiye çok çabuk erişilebiliyor. Eskiden, kitaplara, kütüphane­lere harcanan zamandan oldukça tasarruf ediliyor. Her şey bir tuşa bakıyor bugün. Bu değişim süreciyle birlikte artık hızla erişilen bilginin de muhafaza edilmesi, daha doğrusu insan hafızasında kalması için de yeni teknikler geliştirildi. Belki de bunlardan en önemlileri, hızlı oku­ma teknikleri ile hafıza geliştirme teknikleri. Biz, kitabı­mızda hızlı okuma tekniklerini anlatacağız.
270 printed pages

Impressions

  Ayla Aydashared an impression3 years ago
  👎Give This a Miss

  Kitapların 7gün ücretsiz olup ondan sonra ücretli olması(Kişinin onayı alınmadan)Tüketici haklarına aykırıdır.Telefon ile onaylanmalı kişi aranarak,Otomatik abonelik ticari hırsızlıktır

  Rovshan Cavadovshared an impression3 years ago
  🎯Worthwhile

  Pis deyil

  Da Vinci Metodu İle İngilizce Kelimeler Öğrenshared an impressionlast year
  👍Worth reading

Quotes

  Fatih Önalhas quoted10 months ago
  Hız ve anlamayı bir terazinin iki kefesi gibi düşün. Hızlı okumaya geçerken, her ikisi de aynı anda gelişmez. Önce okuma hızını bir miktar artar. Bu sırada anlamanız belli bir oranda düşer. Ama kaybolması söz konusu değildir. Bu noktada da hızınızı daha fazla arttırmaz ve anlamaya yüklenirsiniz. Anlama oranınız arttığında, tekrar hıza geçer ve onu bir miktar daha arttırırsınız. Anlamanız tekrar düşer. Hızınızı sabitler, anlama kefesini ona yetiştirirsiniz. Ve istediğiniz hedef hıza ulaşana kadar bu yolu takip edersiniz.
  Fatih Önalhas quoted10 months ago
  Gözlerinizi daima ileriye bakmaya zorlayınız.
  Yalçın Ardahas quotedlast month
  Göz egzersizlerinin faydası

On the bookshelves

  Esin Kavak
  Kitaplık
  • 15
  • 2
  Rüstəm
  OXU
  • 50
  • 1
  Melis Çınar
  Okunacaklar
  • 31
  • 1
  Adnan Lal
  Kitapplar
  • 3
  • 1
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)