Bora Özkent

Adım Adım İnovasyon

Son on yılda birçok kurumsal şirkete, girişimciye yeni ürünler geliştirmeleri ve inovasyonu destekleyen bir kültür oluşturmalarında yardımcı olan Bora Özkent, bu alandaki birikimini akademik bakış açısıyla birleştiren kapsamlı bir inovasyon rehberiyle karşımızda: Adım Adım İnovasyon

Adım Adım İnovasyon’un benzer kitaplardan farkı, inovasyon yolculuğuna çıkanlara adım adım takip edebilecekleri, kolay anlaşılır ve kendini ispatlamış araçlarla beslenen bir yol haritası sunması. Hedefinize doğru ilerlerken size eşlik etmesi için tasarlanmış, inovasyonu mümkün ve erişilebilir kılan bu çalışmayla ham fikrinizi bir ürüne, bir inovasyona dönüştürmek için neler yapmanız gerektiğini, inovasyon sürecinin gerçek işleyişini öğrenecek ve akıllarda gizemini koruyan sorulara yanıtlar bulacaksınız.

·         İnovasyona neden ihtiyaç duyulur?

·         Ürününüz olası müşterilerinizin hangi ağrılarına ilaç olacak?

·         Hedef kitleye nasıl danışmalı, saha araştırması nasıl yapılır?

·         “İnovasyon fabrikası şirketler” neyi iyi yapıyor?

·         İnovasyonu destekleyen platformlar var mıdır?

·         Küçük girişimcileri farklı kılan nedir?

·         Yaratıcılığınızı nasıl artırabilirsiniz?
224 printed pages
Have you already read it? How did you like it?
👍👎

Impressions

  HSBshared an impressionlast year
  👍Worth reading

Quotes

  Emre Gungorhas quoted4 years ago
  Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız” demiş büyük bilge Konfüçyüs.
  Emre Gungorhas quoted4 years ago
  Büyük ve başarılı kurumların iş modelleri son derece net tanımlanmıştır ve yıllardır pazarda test edildikleri için geçerlilikleri de ispatlanmıştır. Bu bakımdan büyük şirketler; zaten bulunmuş, her detayı yıllarca test edilmiş, iyi bildikleri başarılı iş modellerini yönetmekte uzmanlaşmış, süreçleri ve sistemleri bu iş modellerinin ışığında tam anlamıyla kurumsallaşmış işletmelerdir diyebiliriz.
  Emre Gungorhas quoted4 years ago
  Başarılı startup’lar geçerli bir iş modelinin arayışındayken müşterilerin ihtiyaçlarını derinden anlamak, bu problemler için geliştirdikleri çözümleri hızla test etmek, test sonuçlarından aldıkları geribildirimlere göre iş modellerini yenilemek ve gerçekten işe yarayacak ürünü tasarlayana kadar bu süreci hiç bıkmadan tekrarlamak konusunda çok kararlıdırlar.

On the bookshelves

  Recep Demir
  OKUNACAKLAR
  • 30
  • 1
  B. Varol
  business
  • 147
  ertugrulozgun
  Entrepreneurship
  • 52
  Ertuğrul Onur Akyürek
  Ert
  • 10
  Emre Gungor
  My Book Shelf
  • 2
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)