uk
Books
Гюстав Лебон

Психологія мас

  • Владиславhas quoted2 years ago
    Належати до якоїсь школи — означає необхідним чином поділяти всі її забобони й упередження.
  • Irena A.has quoted9 months ago
    Натовп ніколи не прагнув до правди; він відвертається від очевидності, котра йому не до вподоби, й віддає перевагу поклонінню облуді, якщо лише ця облуда його причарує
  • Irena A.has quoted9 months ago
    найвищі монументи натовп завжди зводить тиранам, а не добрим володарям.
  • Irena A.has quoted9 months ago
    У натовпі дурень, невіглас і заздрісник звільняються від усвідомлення своєї нікчемності й безсилля, на зміну їм стає усвідомлення брутальної сили, скороминучої, але безмірної.
  • Irena A.has quoted9 months ago
    Цивілізації виникали й оберігалися маленькою купкою інтелектуальної аристократії, й ніколи — натовпом.
  • olgasergeevna1996has quotedlast year
    Знання психології натовпу виявляється у наш час останнім засобом, що є в руках державного мужа, — не для того, щоб керувати масами, бо це вже неможливо, а для того, щоб не давати їм надто багато волі над собою.
  • natababushkinahas quotedlast year
    Герберт Спенсер у одній зі своїх попередніх праць стверджував, що зростання уявної свободи має супроводжуватися зменшенням істинної свободи.
  • marinastrelka98has quotedlast year
    Але якщо натовп здатний на вбивство, підпали й усілякого роду злочини, то він здатен також і на дуже піднесені прояви відданості, самопожертви й безкорисності, більш піднесені, ніж навіть ті, на котрі здатен окремий індивід. Якщо впливати на індивіда у натовпі й викликати у нього почуття слави, честі, релігії й патріотизму, легко можна змусити його покласти навіть власне життя. Історія багата на приклади, такі як хрестові походи й волонтери 93-го року. Лише натовп здатен до прояву найвищої безкорисливості й найбільшої відданості. Як часто натовп героїчно гинув за якесь вірування, слова чи ідеї, котрі він сам навряд чи й розумів!
  • Ростислав Кондрюкhas quoted18 days ago
    З усього сказаного вище ми робимо висновок, що натовп в розумінні інтелектуальному завжди стоїть нижче за окремого індивіда, але з погляду почуттів і вчинків, спричинених цими почуттями, він може бути кращим чи гіршим за нього, зважаючи на обставини. Все залежить від того, якому впливу підкорився натовп. Саме ця обставина проходила повз увагу всіх письменників, котрі вивчали натовп лише з погляду його злочинності.
  • Ростислав Кондрюкhas quoted18 days ago
    Він вже припиняє бути сам собою й стає автоматом, котрий не має власної волі.
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)