tr
Mark Twain

İnsan Nedir

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
Halley kuyruklu yıldızının dünyadan göründüğü gün doğan Mark Twain, bir kâhin edası ile bu yıldızın tekrar görüneceği gün öleceğini bildirmiştir. Nitekim, kehaneti tutmuştur da. Mark Twain'in İnsan Nedir?'i,  uzun bir dinlenme süresinin ardından ve sadece belirli kişilere dağıtılmak üzere, yalnızca 250 adet basılmıştır. Elinizdeki kitap, 240. nüsha kullanılarak tercüme edildi. İnsan Nedir?'de Twain, bilinen öykücü tarzının dışına çıkıyor ve insanın kendi kendisini sorgulamasına yol açacak çarpıcı fikirleri sohbet havasında ortaya koyuyor.

Hem de Türkçe’de ilk kez.
This book is currently unavailable
110 printed pages

Impressions

  b9138736534shared an impression10 months ago

  Bu kitap hayatdakı bazı şeyleri düşünmemi sağladı

  sekertursusushared an impressionlast year

  Oldukça düşündürücü, çoğu zaman haklı buluyor olup e o zaman ben ne için yaşıyorum dedirten cinsten bir kitap. Yayınlanmadan önceki kaygıları oldukça yerinde olan yazarı haklı buluyorum
  ve yayınladığı zamanın da tam doğru zaman, benim şu an okumuş olmam da, tam olması gerek zamanmış.

  b2233000939shared an impression6 months ago
  👍Worth reading
  🔮Hidden Depths
  💡Learnt A Lot
  🎯Worthwhile
  💞Loved Up

Quotes

  Lale Musedirovahas quoted2 years ago
  sevap senin tasarında olduğu gibi sevabın kendisi için değil de her şeyden önce insanın kendi iyiliği için işlenecek olsa, hiç kimse asla bir sevap işlemezdi.
  b2233000939has quoted7 months ago
  Taştan yapılmış makina ile çelikten yapılan arasındaki büyük farkın sebebi nedir? Eğitim mi demeli, yetiştirme mi? Taştan yapılmış makinaya yabani ve çelikten olana medeni insan mı demeliyiz? İlk başta işlenen kaya, çelikten yapılmış olan makinanın inşa edildiği hammaddeyi içerir—fakat bunun yanında, kadim jeolojik çağlar boyu birikmiş olan pek çok sülfür, taş ve engelleyici başka kalıtsal öteberi de içerir—gel biz bunlara önyargılar diyelim. Kayanın içindeki hiçbir şeyin ne söküp atma gücüne ne de söküp atmak için herhangi bir arzuya sahip olduğu önyargılar. Bu söylediğimi bir kenara yazar mısın?
  Elçin Amirovhas quoted9 months ago
  Evet. Yasa şudur, aklından çıkarma. İnsanın, beşikten mezara kadar hiçbir zaman, yaptığı tek bir şey yoktur ki, İLK VE EN ÖNDE GELEN gelen hedefi şu olmasın —iç huzurunu, iç rahatlığını KENDİSİ için güvence altına almak.

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)