Harvard Business Review

Etkileme ve İkna

Duygusal Farkındalığınızı Artırın

Etkileme ve İkna, Nick Morgan’ın şu cümleleriyle başlıyor “Sessiz ama ne kadar konuştuğundan ziyade ne söylediği önemli olan insanlarla hepimiz karşılaşmışızdır. Bunlar, sessizliği kullanarak nasıl hâkimiyet kuracağını bilen insanlardır. İnsanları etkileyebilme gücü, konuşmayı yapan kişi olmaktan daha fazlasını gerektirir.” Bu kitap size daha fazlasının neler olduğunu gösteriyor.

— Robert Cialdini

— Michael D. Harris

— Sue Liechti

— Robert McKee

İş Yaşamının İnsani Yanı

HBR Duygusal Zeka Serisi, Harvard Business Review sayfalarından iş yaşamının insani yanı üzerine bir okuma seçkisi sunuyor. Dizideki her kitap, duygularımızın iş hayatımızı nasıl etkilediğine, zor durumlarla ve zor insanlarla nasıl başa çıkabileceğimize, işyerindeki mutluluğa yönelmenin ne anlama geldiğine dair ilham veren denemelere ve araştırmalara yer veriyor. Yapay zekanın ve robotların her alanda gelişmesi ve bir tehdit olarak algılanmasına karşın, bizi biz yapan insani özelliklerimizin gücünden faydalanmayı öğretiyor. Hem keyifli ve hem de pratik olan bu kitaplar, profesyonellere ustalaşmak için kritik olan sosyal becerilerin neler olduğunu anlatıyor.

Saygılarımızla
68 printed pages
Translator
Levent Göktem

Impressions

  rutendumshared an impression2 years ago
  👍Worth reading
  🔮Hidden Depths
  💡Learnt A Lot
  🎯Worthwhile
  💞Loved Up

Quotes

  smmmhandanyapicihas quoted2 years ago
  Karşılıklılık prensibi:
  İnsanlar aynı şekilde karşılık verir.
  Uygulama: Almak istediğinizi verin
  smmmhandanyapicihas quoted2 years ago
  Onunla bir sonraki karşılaşmanızda, bu özelliği hakkında takdir edici bir yorumda bulunun. En azından onun değer verdiği bir şeyi, sizin de değerli bulduğunuzu net bir şekilde belirtin.
  smmmhandanyapicihas quoted2 years ago
  insanların, onları cömertçe öven birine karşı, yaptığı yorumlar doğru olmasa bile, büyük bir saygı hissettiğini gösterdi

On the bookshelves

  bulutmert
  İş Kitapları
  • 58
  Xeqan Ismayilov
  İkna
  • 9
  Seymur Budagov
  Aytac👑
  • 6
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)