tr
Nevzat Tarhan

Sen Ben ve Çocuklarımız

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
Anne baba olmak, dünyanın en önemli aynı zamanda en anlamlı işi. Emek ister ama karşılığı dünyalara değer. Mesuliyeti çoktur ama evlat sevgisi söz konusu olunca insana hiçbir şey zor gelmez. Doğru anne babalığın nasıl olduğu aslında iç dünyamızda ve geleneksel kodlarımızda yazılı. Nevzat Tarhan işte buradan bakarak, çocuk eğitiminin en esaslı noktalarını bir araya getiriyor. Doğru anne babalığın mihenk noktalarına değinerek her ailede yaşanabilecek sorunlar hakkında çözümü kolaylaştıran öneriler getiriyor. Bizlere ebeveyn olmakla üstlendiğimiz en önemli vazifeyi hatırlarken aile içinde yaşanan pürüzlerde çözümün aslında ne kadar yakınımızda olduğunu da gösteriyor.
This book is currently unavailable
114 printed pages

Impressions

  Burhan Aktaşshared an impression2 years ago

  Çocuk ile ilgi meselelerin anlatımını yeterli görmedim. Çocuk için ceza davranışının eğitim metodu olarak kullanılmasını doğru bulmadım. Ceza olarak çocuğun sahip olduğu şeyden çocuğu mahrum etmek, çocuğun sahip olma, eşya aideti duygusuna zarar verir. Pedagojik açıdan yetersiz buldum. Başarı oranı %80. 😉 Adem Güneş tavsiyemdir.

Quotes

  Enes Arıkhas quoted2 years ago
  İnsanın birçok kapısı vardır. Bazıları kapalıdır; ne kadar zorlansa da içeri girilmez. Ama biraz çaba gösterip onun ilgi alanlarını tespit ederek, önem gösterdiği alanlara eğilerek açık kapılar bulmak, açık iletişim kanallarına ulaşmak mümkündür.
  Enes Arıkhas quoted2 years ago
  Araştırmalar, annenin gebelik sırasında kullandığı sigara ve içki, yaşadığı çeşitli travmalar, geçirdiği bazı enfeksiyonlar sonucu bebeğin beynindeki bağlantıların bozulduğunu ve özgün öğrenme güçlüğü geliştiğini ortaya koymuştur.
  Enes Arıkhas quoted2 years ago
  İdeal anne ve ideal baba her çocuğunun kişiliğine özel yaklaşıp davranabilen anne ve babadır.

On the bookshelves

fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)