tr
Books
Ferudun Özdemir

Allah De Kalbim

Yalnız ve çaresiz kaldığın zamanlarda imdat feryatlarının ulaştığı tek yer, Allah'ın (c.c.) katı değil midir? O, senin isteklerine karşılık vermeye ve “Buyur ey kulum!” demeye her daim hazırdır. O hâlde tüm başına gelenler, seni üzenler, kıranlar, hayal kırıklığına uğratanlar karşısında sen niye pes ediyorsun ki? 
Bil ki çaresizlerin çaresi, en hakiki dost Allah'tır. O seni seviyor ve aynı sevgi ve ilgiyi de senin ona göstermeni arzu ediyor. Ediyor ama muhtaç olduğundan değil, seni bu dünyada ve öte dünyada, hayal bile edemediğin nimetlerle donatmak için. Ve senin, O'nu anmaya ihtiyacın olduğu için… 
Unutma ki dua; inanma, dayanma ve isteme ihtiyacı içerisinde bulunan insanı, rahmeti sınırsız, mutlak kudret sahibi olan Allah'a bağlayan, en güzel manevi bağdır.
272 printed pages
Publication year
2013
Have you already read it? How did you like it?
👍👎

Quotes

  Ahmet Yandıkhas quoted2 years ago
  “Cenabı Hak katında dua kadar kıymetli ve itibarlı şey yoktur. Muhakkak dua, ibadetin iliğidir.”
  Hz. Muhammed (s.a.v.)
  Ahmet Yandıkhas quotedlast year
  Evrenin Sahibi’nin El-Muciyb (Dua ve dileklere karşılık veren, icabet eden; kendine yalvaranların istediklerini veren) sıfatının tecellisi, dileklerimize cevap verecektir.
  Ahmet Yandıkhas quoted2 years ago
  Kullarım beni sana soracak olurlarsa, muhakkak ki ben onlara çok yakınım. Bana dua ettiği zaman, dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse onlar da benim çağrıma cevap versinler ve bana iman etsinler. Umulur ki doğru yolu bulurlar.”

On the bookshelves

  Ahmet Yandık
  Dini Kitaplarım
  • 18
  • 1
  Aylin Ünal
  Diniii
  • 29
  b4456124632
  Allah Aşkına
  • 5
  Caner Ersoy
  Books
  • 1
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)