Harvard Business Review

Öz Farkındalık

Öz Farkındalık; yeteneklerinizi, eksikliklerinizi ve potansiyelinizi görmenizi sağlar. Bu da duygusal zekanın temelini oluşturur. Ama işyerinde verilen sıradan üç aylık geribildirimler ya da kendi kendinize yaptığınız kritikler, öz farkındalığınızı artırmaya yetmeyebilir.
Bu kitap; düşünce ve duygularınızı nasıl daha iyi anlayabileceğinizi ve iş arkadaşlarınızı, sizinle ilgili gerçek fikirlerini paylaşmaya nasıl ikna edebileceğinizi gösteriyor. Çalışanlarınız ve yöneticilerinizle daha verimli ve ödüllendirici ilişkiler kurmanızı sağlayan öz farkındalığı geliştirmenin yollarını anlatıyor.
*Daniel Goleman
*Robert Steven Kaplan
*Susan David

İş Yaşamının İnsani Yanı
HBR Duygusal Zeka Serisi, Harward Business Review sayfalarından iş yaşamının insani yanı üzerine bir okuma seçkisi sunuyor. Dizideki her kitap, duygularımızın iş hayatımızı nasıl etkilediğine, zor durumlarla ve zor insanlarla nasıl başa çıkabileceğimize, işyerindeki mutluluğa yönelmenin ne anlama geldiğine dair ilham veren denemelere ve araştırmalara yer veriyor. Yapay zekanın ve robotların her alanda gelişmesi ve bir tehdit olarak algılanmasına karşın, bizi biz yapan insani özelliklerimizin gücünden faydalanmayı öğretiyor. Hem keyifli ve hem de pratik olan bu kitaplar, profesyonellere ustalaşmak için kritik olan sosyal becerilerin neler olduğunu anlatıyor.
77 printed pages
Translator
Taner Gezer

Impressions

  Nicat Məmmədovshared an impression2 years ago
  👍Worth reading

  rutendumshared an impression2 years ago
  👍Worth reading
  🔮Hidden Depths
  💡Learnt A Lot
  🎯Worthwhile

  Salim Hajiyevshared an impression2 years ago
  👍Worth reading

Quotes

  Hadiye Yeliz Postalcıhas quoted5 months ago
  Bir yönetici eğitmeni olarak müşterilerimden sürekli, kendini mesleki açıdan geliştirebilmek, daha iyi sonuçlara ulaşabilmek için müdürlerinden olumsuz geribildirim almak istediklerini duyuyorum. Ancak bunu talep ettiklerinde müdürlerinin, değişmesi gereken şeyler konusunda doğrudan ve açıkça konuşmak yerine, bu isteği görmezden geldiğine ya da ertelediğine tanık olurlar.
  Hadiye Yeliz Postalcıhas quoted5 months ago
  KRISTI HEDGES, iletişim konusunda uzman olan deneyimli bir yönetici eğitmeni ve The Inspiration Code: How the Best Leaders Energize People Every Day ile The Power of Presence: Unlock Your Potential to Influence and Engage Others kitaplarının yazarıdır. The Hedges Company’nin yönetim kurulu başkanı olan Hedges, Georgetown Üniversitesi Dönüşümsel Liderlik Enstitüsü öğretim üyesidir.
  Hadiye Yeliz Postalcıhas quoted5 months ago
  Herkesin; empati sergileyen, özenli bir insan olduğunu anlamasını sağladı.

On the bookshelves

  Elvin Ramazanov
  Elvin
  • 11
  b3311980535
  Ruhsal terapi
  • 1
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)