uk
Books
Джастін Зонненбурґ,Еріка Зонненбурґ

Здоровий кишечник. Контроль ваги, настрою та здоров’я

В центре этой книги — четырехнедельный план, разработанный на основе новейших исследований микробиома и повышенной проницаемости кишечника. Это не диета в распространенном смысле этого слова; это программа восстановления и полный пересмотр здоровья.

На четыре недели мы исключим из рациона продукты, которые могут раздражать оболочку кишечника или нарушить баланс в разнообразии всех бактерий в вашем кишечнике; а взамен включим полезную пищу. Считайте это персональной перестройкой, действующей изнутри на внешний вид; употребляя полезную пищу, восстанавливая кишечную флору, вы положительно влияете на свой вес, настроение, иммунную систему.
310 printed pages

Impressions

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  How did you like the book?

  Sign in or Register

Quotes

  b4259216764has quoted23 days ago
  ми можемо контролювати мікробіоту, оскільки вона реагує на наше харчування.
  b4259216764has quoted23 days ago
  Серед джерел «додаткових» бактерій можна назвати ферментовані продукти (наприклад, йогурт, мариновані овочі, квашена капуста, кімчі та чайний гриб), а також зовнішні мікроби, які потрапляють до нас з ґрунту та домашніх улюбленців.
  Богдана Караванhas quotedlast month
  Продукти харчування, які ми перетравлюємо, рухаються стравоходом до шлунка, де занурюються у ванну з кислоти та ферментів, завданням яких є початок травлення та видобування поживних речовин. Приблизно через 3 години механічного перемішування в цих суворих кислотних умовах, де мікробів майже немає, частково перетравлена їжа повільно потрапляє до тонкого кишечника. Саме там травна система по-справжньому починає нагадувати гнучку трубку завдовжки приблизно 7 метрів і діаметром 2,5 сантиметра, що лежить посередині нашого тіла, неначе купа спагеті. Внутрішня поверхня тонкого кишечника вкрита пальчастими виростами під назвою «війки», які всмоктують поживні речовини в нашу кров.

  У тонкому кишечнику їжа насичується ферментами, які виділяють підшлункова залоза та печінка, щоб допомогти перетравити спожиті нами білки, жири та вуглеводи. Тут, у тонкому кишечнику, кількість мікробів відносно невелика — лише приблизно 50 мільйонів бактерій на чайну ложку вмісту.

  Остання зупинка в цій майже 50-годинній подорожі — товстий кишечник, або товста кишка, де їжа просувається зі швидкістю равлика. Довжина товстого кишечника менша, ніж тонкого (у середньому до 1,5 метра), але його назва походить від ширини, що має приблизно 10 сантиметрів у діаметрі. Внутрішню поверхню товстого кишечника вкриває шар в’язкого слизу. Саме тут залишки спожитої нами їжі вперше зустрічаються із численною та ненаситною спільнотою мікробів, відомою як мікробіота. (Товстий кишечник містить приблизно в 10 тисяч разів більше бактерій на чайну ложку вмісту, ніж тонкий.) Кишкові бактерії живуть та розмножуються на залишках їжі, найчастіше складних рослинних полісахаридах, відомих як клітковина. Усе, що бактерії не поглинають (або не можуть), наприклад насіння або зовнішня шкірка зернят кукурудзи, виводиться приблизно через 24—72 години після першого контакту зі стравоходом. Разом із відходами залишають організм і чимало бактерій, серед яких є мертві та живі. Останні просто підхоплює потоком. Бактерії становлять близько половини калових мас, але в кишечнику залишається цілком достатньо їхніх родичів, щоб він і далі був щільно заселений.

On the bookshelves

  Лілія Лазоренко
  Для себе
  • 80
  • 4
  Олександр
  На вид...
  • 8
  Яна Харук
  Все
  • 3
  Lina Aster
  Non fiction
  • 1
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)